Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

2022’de Tasarruf Yapmanın 5 Altın Kuralı

İletişim


2022’nin getirdiği ekonomik problemleri atlatmanın en etkili yolu tasarruf yapmaktır. Tasarruf yaparak gelir kaynağınızı korumanızı sağlayacak kuralları derledik. Ekonomik istikrarsızlıkların gölgelediği bu yılı nasıl atlatabileceğinize dair ipuçlarını listeledik. İşte çeşitli ek gelir imkanları ve birikim fırsatlarıyla tasarruf yapmaya dair bilmeniz gerekenler…

 

Tasarruf yaparak uzun vadede dört beş haneye kadar ulaşablecek gelirler elde edebilirsiniz. Tasarruf sayesinde yıllık tatiller, hayalinizdeki arabalar ve tatil beldesindeki evler erişilmesi çok daha kolay hedeflere dönüşür.

 

Ek Gelir İmkanlarını Keşfedin 

 

Tasarruf ve ek gelir aynı yolda yürür. Para biriktirirken ana harcama kaynağınızın yanına ek gelir koymak tasarruf kapasitenizi artırır. Dolayısıyla para harcama alışkanlıklarınızı değiştirmeden önce para kazanma alternatiflerinizi genişletebilirsiniz. Bunun için çeşitli yan gelir imkanlarına göz atmanız, halihazırda yürüttüğünüz tasarruf seferberliğinizi destekleyecektir.

 

Hisselere yatırım yapmak ya da kripto para satın almak uzun dönemli gelirler sağlayabilir. Tasarruf ile ortak paydada birleşen bu tür ek gelir imkanlarına göz atabilirsiniz. Bitcoin Smarter gibi uygulamalara göz atarak kripto para dünyasında yapabileceğiniz potansiyel ticari girişimleri değerlendirebilirsiniz.

 

İndirimleri Yabana Atmayın

 

Tasarruf sürecinin en büyük destekçilerinden biri de indirimlerdir. Süpermarket zincirlerinin yaptığı indirim kampanyalarını kaçrmamaya dikkat edin. Özellikle bu tür marketlerin uygulamalarını indirerek birçok indirim imkanı yakalayabilirsiniz. Bu şekilde normalde ödeyeceğinizden daha düşük ücretler ödeyerek tasarruf kampanyanızı güçlendirebilirsiniz. 

 

İndirimler sayesinde ana mesleğinizden elde ettiğiniz gelirinizi daha küçük dilimlere ayırabilirsiniz. Böylece hem kişisel harcama kapasitesi

 

Kredi ya da Banka Kartınıza Güvenmeyins

 

Kredi ya da banka kartları içlerinde ne kadar olduğunuzu anlık olarak görebileceğimiz unsurlar değillerdir. Dolayıyısla bunları temel alarak alışveriş yapmanız durumunda problem yaşayabilir ve kişisel ekonomik krizlerle başa çıkmak durumunda kalabilirsiniz. Tamamen kartlarınızdaki bütçeye güvenmeden önce kendi satın alım iradenizle başa çıkmalısınız.

 

Satın Alımlarınızda Ani Kararlar Vermekten Kaçının

 

Gereksiz alışveriş her insanı etkiler ve ihtiyacı olmayan ürünleri satın almasına neden olur. Bir ihtiyacı karşılayan ya da bir soruna çözüm getiren ürünleri satın almak önceliğiniz olmalıdır. Bu tür durumlarda refleksif satın alımlar yapmak yerine satın almayı gözden geçirdiğinizi ürünü iyice inceleyin. Böyle zamanlarda “buna neden ihtiyacım var?” sorusunu sormanız cüzdanınza büyük bir fayda sağlayacaktır. Bu sayede gerçekten ihiyacınız olmayan bir ürünü satın almaktan vazgeçme ihtimaliniz de artacaktır.

Minimal Anlayışları Benimseyin

 

Minimalizm kavramıyla haşır neşir olmak hayatın çeşitli noktalarında size pek çok fayda sunar. Pratik anlamda büyük faydası bulunmayan objelere ödeme yapmak gerçek ihtiyaçlarınızı ikinci plana atmanıza neden olabilir. Minimalist yaklaşımlarla tasarruf performansınızı artırabilir ve toplumun her kesiminden zor olan bu ekonomik süreci atlatmayı deneyebilirsiniz. Halihazırda içinde bulunduğumuz ekonomik durum bizi bu tür bir hayatı yaşamaya zorluyor diyebiliriz. Bu noktada tasarruf etmenin zaruri bir noktaya evrildiğini söylemek mümkün.

 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.